Kosova, 'siyah-kırmızı' renklere büründü

Kosova, 'siyah-kırmızı' renklere büründü.10304
  • Giriş : 15.02.2008 / 15:13:00

Kosova, bağımsızlık ilanı öncesi "siyah kırmızı Arnavut" bayraklarıyla süslendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Taksicilerde araçlarına astıkları bayrakların yanı sıra araçlarının arka camlarına "Kosova'nın bağımsızlığı hayırlı olsun" yazıları yer veriyor. Merkez caddelerinin Arnavutluk bayraklarıyla süslendiği Kosova'da, bağımsızlık öncesi bayraklarda satış patlaması yaşanıyor.

Öte yandan olası her hangi bir olaydan korkan bazı Kosovalılar marketlere akın ederek un, şeker, tuz, makarna ve zeytin alıyorlar. Market sahibi Ümit Groşa, bağımsızlık sonrası olası herhangi bir olaydan korkan bazı vatandaşların bu ürünleri satıl aldığını söylüyor.

Taksici Adem Alazay da uzun yıllar bağımsızlık özlemiyle yanan Kosova'nın nihayet bağımsızlığını yakın bir tarihte elde edeceğini söyledi. Bayrak satıcısı Blerim Prizreni de son günlerde bağımsızlık konuşmalarının ayyuka çıktığı ve 17 Şubat'ta açıklanacağı iddialarının ardından bayrak satışının arttığını ifade etti. Afrim Caferi, "Uzun yıllar kanların döküldüğü Kosova'da nihayet mutlu günler yaşanmaya başlandı. Umarım bu bağımsızlık hepimiz için hayırlı olur." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious