Kosova'daki Türk taburu köy yolu yaptı

  • Giriş : 08.09.2006 / 00:00:00

Kosova'da Birleşmiş Milletler KFOR barış gücü bünyesi altında görev yapan Türk askeri, her durumda Kosovalılar'ın yanında olmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açılışını Türk Temsil Heyeti (TTH) Başkanı Albay Faruk Sungur'un yaptığı törene çok sayıda köy sakini katıldı. Üç hafta süren bin 700 metre uzunluğundaki dağ yolu 20 bin Euro'ya mal oldu. 50 hanelik Baçka Köyü, kış aylarında yoğun kar nedeniyle altı ay şehirle bağlantısı kesiliyor. Daha önceleri patika yolu olarak kullanılan Baçka yolu, Türk Taburu'nun onarımından sonra bir aracın geçebileceği genişliğe ulaştı. Türk bayraklarının minareye asılı olduğu köyde halk bayram havası yaşıyordu.

Törende bir konuşma yapan Albay Sungur, bu tür yol çalışmaları, Kosova halkının her tür hava koşulunda daha sağlıklı ulaşım yapabilmesi yönünde atılmış önemli bir adımdır dedi. Sungur, "Bu vesile ile bizlere yol çalışmalarında yardımlarını esirgemeyen Baçka halkına teşekkür etmek istiyorum. Ben açılışı yapılan bu yolu sadece bir ulaşım aracı olarak görmüyorum. Ben bu yolu, Kosova'nın bu zor günlerinde insanlar arasındaki kardeşliği, birlik ve beraberliği artıracak bir vasıta olarak görüyorum. Kosova halkının barış ve huzur içinde yaşayarak yarınlara umut ve güvenle bakabilmesinin, karşılıklı sevgi, saygı hoşgörü, birlik beraberlik ve çok çalışmaya bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bizler ortak kültür ve tarihi bağlarımızın da yardımıyla, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de dost ve kardeş Kosova halkının her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Tören sonunda Dragaş Belediye yetkilileri Türk KFOR'unun her zaman yanlarında olduklarını söyleyerek belediyenin plaketini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious