Kosova'ya esnaf ihraç edildi

  • Giriş : 25.08.2006 / 00:00:00

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun koordinatörlüğünde yürütülen ve Kosova Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nca belirlenmiş olan küçük işletmelerde çalışacak sekiz genç stajyer belge aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konfederasyon koordinatörlüğünde yürütülen eğitim ve uluslararası işbirliği çalışmaları kapsamında İzmir'deki İEOSB üyesi işyerlerinde staj gören öğrenciler dört dalda eğitim aldı. Öğrenciler, bilgisayar bakım onarımı, takometre, fotokopi makineleri bakım onarımı ve erkek berberliği meslek dallarında stajlarını tamamladılar.

İhtiyaçları İESOB tarafından karşılanan stajyerler, İESOB'nin otelinde de kaldı. 23 Temmuz'da başlayan ve 120 saat süren eğitim 25 Ağustos tarihinde sonra erdi. Genç esnaflar sertifikalarını İESOB toplantı salonunda düzenlenen törenle aldı. Törende Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Uğur Bektaş ve İESOB Başkan Vekili Zekeriya Mutlu da hazır bulundu.

Mutlu, yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği projeleri kapsamında Almanya başta olmak üzere pek çok ülkeden stajyer ağırladıklarını ve bu ülkelere esnaf ihraç ettiklerini söyledi. Mutlu, "Eğitimde uluslararası işbirliği içindeki projeleri ve çalışmaları yakından takip ediyoruz. Kosova da bize yetenekli gençleri gönderiyor. Bunlar hem eğitim alıyor hem de kültür köprüsü oluşturuluyor. Biz de misyonumuza uygun altyapıyı sağlıyoruz" dedi. Daha sonra törenle sertifikalar dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious