Köstebek kapanı canından etti

Köstebek kapanı canından etti.40785
  • Giriş : 12.05.2008 / 18:33:00

BALIKESİR'in Manyas İlçesi'ne bağlı Börülceağaç Köyü'nde yonca tarlasında gördüğü köstebek kapanını daha sonra incelemek üzerine cebine koyan 12 yaşındaki Yalçın Yörük, kapanın içindeki saçmalarla dolu kapsül patlayınca ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yalçın Yörük, tüm müdahelelere rağmen kurtarılamadı.

Manyas'taki Salur İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencisi Yalçın Yörük, kendilerine ait inekleri otlatmak üzere önceki gün tarlaya gitti. Yonca tarlasında köstebeklerle mücadei için kurulan kapanı gören Yalçın Yörük, kapanı incelemek üzere cebine koydu. Ancak kapanın içinde bulunan saçma dolu kapsül patlayınca ağır yaralandı. Manyas Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yalçın Yörük, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Yalçın Yörük, arkadaşlarının gözyaşları arasında toprağa verilirken yonca tarlasının sahibi Recep Kurt, ‘dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu ölüme neden olmak’ suçundan gözaltına alındı.

Baba Nizamettin Yörük, evladını kaybetmenin şokunu yaşarken Salur İlköğretim Okulu öğrencileri, arkadaşlarının oturduğu sırayı çiçeklerle donattı, çok sevdiği Fenerbahçe formasını koydu. Salur İlköğretim Okulu Müdürü Bekir Sami Önal ve fen bilgisi öğretmeni Hakan Obalı, Yalçın Yörük'ün sakin ve şakacı bir öğrenci olduğunu belirterek üzüntülerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious