Kötü beslendi, 102 yıl yaşadı!

Kötü beslendi, 102 yıl yaşadı!.7191
  • Giriş : 02.09.2006 / 00:00:00

Sosis-salam gibi zararlı kabul edilen besinlerle, ıvır-zıvır yemekten çok hoşlanan George Johnson, geçen hafta zatürreeden yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'de bilumum kötü beslenme alışkanlıklarına sahip bir adam 112 yıl yaşamayı başardı. Sosis-salam gibi zararlı kabul edilen besinlerle, ıvır-zıvır yemekten çok hoşlanan George Johnson, geçen hafta zatürreeden yaşamını yitirdi.

California Üniversitesi Gerontoloji Araştırma Grubu kurucusu Dr. Stephan Coles, yapılan otopside Johnson'ın organlarının hayli genç kaldığının görüldüğünü belirterek, "Bunlar ancak 50-60 yaşındaki bir kişinin organları görünümündeydi. Muhtemelen genleri iyi" dedi.

Coles, Johnson'da kalp hastalığı, kanser, diabet ve Alzheimer hastalığı bulunmadığını, zatürree geçirdiği için akciğerleri hariç diğer organlarının çok temiz olduğunu belirtti. Dr. Coles, "Çoğu insan, iyi ve kötü alışkanlıkların ömür süresi üzerinde etkisi bulunduğunu düşünür. Ancak, ömür süresinin yaşam biçiminden çok genlere bağlı olduğunu sık sık görüyoruz" diye konuştu.

California eyaletinin son Birinci Dünya Savaşı gazisi olan 1894 doğumlu Johnson'ın 102 yaşına kadar otomobil kullandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious