Kötü niyetli yazılımlara artık son!

Kötü niyetli yazılımlara artık son!.13037
  • Giriş : 05.07.2009 / 00:01:00

Kötü niyetli yazılımlardan korunma yolları açıklandı.. İşte dikkat edilmesi gerekenler;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Microsoft'un Güvenlik Bilgi Raporu'na göre, casus program, virüs ve worm içeren kötü niyetli yazılımlar dünya genelinde yüzde 43 oranında arttı.
İşletim sistemlerinin güvenliğinde yaşanan gelişmelere rağmen bu yükseliş, hackerların hedefindeki bireysel programlar ile tecrübesiz bilgisayar kullanıcılarını akla getiriyor. Rapor, gelişmekte olan ülkelerdeki virüs oranının gelişmiş ülkelere göre daha çok arttığını gösteriyor. Örneğin, Japonya'da her bin bilgisayarda virüs oranı 1,8 iken, Afganistan'daki her bin bilgisayar için bu oran 76,4'e çıkıyor.

Microsoft, Microsoft, kötü niyetli yazılımlardan korunmak için bazı önerilerde bulundu. Bunlara dikkat edin:

• Bilgisayarınıza Microsoft'tan güncel güvenlik duvarı ile antivirüs ve anti-casus programları indirerek güvenlik güncelleştirmelerinizi ve üçüncü şahıs yazılım sağlayıcılarını kontrol edin.

• E-postalarınız güvenli bir kaynaktan geliyor gibi görünse de, e-postanızdaki açık linkleri ve ek dosyalardaki yüksek uyarı işaretlerini göz ardı etmeyin.

• E-postasından gelen linkler kullanıcıları sahte sitelere yönlendirerek önemli bilgiler için bilgisayarını tarayabilir. Bu yönteme teknik olarak "phishing" yani "yemleme" denir. Bu şekilde gelen linkleri açmayın.

POPÜLER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*