Kouchner Babacanı telefonla aradı

Kouchner Babacanı telefonla aradı.16017
  • Giriş : 20.03.2009 / 18:26:00
  • Güncelleme : 20.03.2009 / 19:00:11

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Fransa’nın NATO'nun askeri kanadına dönüşüne ilişkin olarak Fransa Dışişleri Bakanı Kouchner’in dün kendisini telefonla aradığını anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Fransa'nın NATO'nun askeri kanadına dönüşüne ilişkin olarak Türkiye'nin her zaman güçlü bir ittifak olmasını desteklediğini belirtirken Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner'in dün (Perşeme günü) kendisini telefonla aradığını anlattı.

Ali Babacan, Ankara'yı ziyaret eden Sırp Dışişleri Bakanı Vuk Jenemiç ile düzenlediği ortak basın toplantısında Türkiye'nin Fransa'nın NATO askeri kanadına dönüşüne ilişkin bir soru üzerine de Fransa'daki bu konudaki son gelişmeleri anımsattıktan sonra NATO'nun güçlü bir ittifakın olmasını her zaman desteklediklerini söyledi.

Fransa'nın geri dönüşüne pek çok NATO üyesinin destek verdiğini kaydeden Babacan, dün (Perşembe günü) Fransa Dışişleri Bakanı Kouchner'in kendisini telefonla aradığını anlatarak Fransa'nın ittifakın askeri kanadına dönüş konusunu yakında da NATO üyesi ülkelerine yazılı olarak bildireceklerini söylediğini anlattı. Babacan şöyle devam etti:

“Tabii ki yazılı olarak geçtikten sonra biz değerlendirmelerimizi yapacağız” diyen Babacan, NATO'nun da değerlendirmelerini yapacağını belirterek “Ancak genel anlamda bu NATO'da olumlu değerlendirilen bir davranış ve NATO'yu güçlendirecek bir adım olarak değerlendirilmektedir. Ama modaliteleri, prosedürü ne ise kuşkusuz uygulanacaktır” şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*