KOÜ'de en çok oyu Sezer Komşuoğlu aldı

  • Giriş : 09.10.2006 / 00:00:00

KOCAELİ Üniversitesi (KOÜ) rektör aday adayı seçiminde en fazla oyu şimdiki rektör Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun eşi Sezer Komsuoğlu aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Üniversitesi’nde bir süredir merak konusu olan rektör aday adayı seçimi bügün gerçekleştirildi. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampusu’nde bugün yapılan rektörlük seçimlerinde en fazla oyu, Kasım ayında görevi sona erecek olan mevcut Rektör Baki Komsuoğlu’nun eşi Prof. Dr. Sezer Komsooğlu aldı. 706 öğretim üyesinin katıldığı oylamada iki dönemdir Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü görevini sürdüren ve yasa gereği üçüncü kez aday olamayan Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun eşi Prof. Dr. Sezer Komsooğlu 226 oyla ilk sırada yer aldı.

Prof. Dr. Faik Budak 173, Prof Dr. Ahmet Şarlak 97, Prof Dr. Mustafa Dülger 75, Prof. Dr. İsmail Cürgül 71, Prof. Dr. Oğuz Özbay 22, Prof. Dr. Kamil Koter 20, Prof. Dr. Haluk Güvenç 5 ve Prof. Dr. Mahmut Sert 3 oy alırken, 14 oy geçersiz sayıldı. Bu sonuçlara göre Prof. Dr. Koter, Prof. Dr. Güvenç ve Prof. Dr. Sert ilk 6’ya giremedi. Seçimde rakiplerine fark atan Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nu eşi ve diğer öğretim üyeleri kutladı.

Seçimde en çok oy alan 6 aday YÖK’e bildirilecek. YÖK de bu kişilerden 3’ünü KOÜ rektör adayı olarak Cumhurbaşkanı’na sunacak

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious