Kovulduğu belediyeye başkan oldu

Kovulduğu belediyeye başkan oldu.13353
  • Giriş : 01.04.2009 / 12:41:00

Türk filmlerinin işten kovulduktan sonra başarılı olup "Hani o bir zamanlar yoksul ama gururlu bir genç vardı ya" dedirten klişesini hatırlatan olay Kilis'te yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kilis'in Polateli ilçe Belediye Başkanlığı'na seçilen Hakkı Çelik, işten atıldığı belediyeye başkan olarak geri döndü.
AK Parti'den Polateli ilçe Belediye Başkanlığı'na seçilen Hakkı Çelik, kendini işten atan Belediye Başkanı Mustafa Polat ile girdiği yarıştan galip çıkarak, Polateli Belediye Başkanı oldu.

Evli ve 4 çocuk babası olan Polateli Belediye Başkanı Hakkı Çelik, 1999 yılında Belediye Başkanlığı'na CHP'li Mustafa Polat'ın yeniden seçilmesi üzerine çalıştığı belediyeden atıldı. Bu durumu kendisine yediremeyen Hakkı Çelik, 10 yıldır verdiği mücadeleden sonra 29 Mart yerel seçimlerine AK Parti'den Polateli İlçe Belediye Başkan adayı oldu. 10 yıl sonra kendisini işten atan Belediye Başkanı Mustafa Polat'ı 15 oy farkla ipi göğüsleyerek, Polateli Belediye Başkanı oldu.

"Sen misin kovan?" dedi

Hakkı Çelik, 1999 yılında işten atılmasını hazmedemediğini belirterek, "Bu süre içerisinde çalıştım. 10 yıl sonra beni işten atan belediye başkanının karşısına aday olarak çıkarak, seçimi kazandım. İçimde bir uhde kalmıştı. Şimdi Polateli ilçesini yaşanır bir kent yapmak için çalışacağım. Benimle birlikte o zaman bir çok arkadaşımın işine son verilmişti. Ben yılmadan çalıştım ve atıldığım belediye başkanlığı koltuğuna beni işten atan başkanın yerine seçildim. İlçemizin çok sorunu var. Bu sorunlarını çözmek için çalışacağım. Bugün görevime başladım" dedi.

Bin 15 nüfusu ile Polateli ilçesi Türkiye'nin en küçük ilçeleri arasında bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*