Köy basmaya çalışan PKK darmadağın

Köy basmaya çalışan PKK darmadağın.18564
  • Giriş : 27.08.2008 / 16:14:00
  • Güncelleme : 27.08.2008 / 16:14:17

Köy basmaya çalışan PKK'lı teröristlere Mehmetçik müdahale etti. 5 korucu şehit düştü, 16 PKK'lı öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bitlis'in İkizler Köyü'nü basmaya kalkan teröristler 5 korucuyu şehit etti. Çatışma sürerken Mehmetçik yetişti. 16 PKK'lı öldürüldü. Diğerleri kaçtı. 1 korucu yaralandı. Mardin'de de bir bağ evinde bomba imal etmeye çalışan 2 terörist çatışmada ölü ele geçirildi.

Bitlis'in Mutki İlçesi'nde 16, Mardin'in Derik İlçesi'nde ise 2 terörist öldürüldü. Bitlis'teki çatışmada 5 korucu da şehit oldu. Mutki İlçesi'ne bağlı İkizler Köyü kırsalında yuvalanan 20 kadar terörist, köye baskın düzenledi. Köyde nöbet tutan korucuların silahlarıyla teröristlere karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. PKK'lı teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu köy korucuları Şükrü Alpdemir (54), Muhbettin İnan (39), Barış Timuçin (28) ve Cem Akçil (19) olay yerinde şehit oldu. Kemal Timuçin (46) de kaldırıldığı Muş Devlet Hastanesi'nde şehit düştü, yaralanan Mehmet Kaylı (44) da tedavi altına alındı. Askerlerin yetişmesiyle kaçan teröristlerle devam eden çatışmalarda 16'sı öldürüldü. Çatışma gün boyu devam ederken, bir terörist de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Bombacılar öldürüldü

Mardin'in Derik İlçesi'nin GAP Bahçeleri mevkisindeki zeytinlik alanda bulunan bağ evinin bahçesindeki teröristler güvenlik güçlerine ateş açtı. Çıkan çatışmada terör örgütü üyeleri Latif Ciğer kod adlı M.D. ve Kawa Kalan kod adlı M.M.T öldürüldü. Çatışmada, örgüt mensuplarına yardım, yataklık ve milislik yaptıkları ileri sürülen R.R. ve A.R. sağ olarak yakalandı. Olay yerinde yapılan aramada, 1 adet Rus yapımı savunma tipi el bombası, 3 adet 7.65 milimetre çapında tabanca, 35 kilogram bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat, 110 gram A-4 plastik patlayıcı ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*