Köy evleri ateşe verildi: 3 ölü

Köy evleri ateşe verildi: 3 ölü.30611
  • Giriş : 31.03.2009 / 14:15:00

Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde 3 metrelik arsa yüzünden kuzenler arasında çıkan taşlı sopalı ve silahlı kavgada 3 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye olay, Şanlıurfa'nın Bozova ilçesine bağlı Yaylak beldesi Konuksever köyünde meydana geldi. İddiaya göre, amca çocukları oldukları öğrenilen 2 aile fertleri yaşadıkları köyde aynı arazi üzerinde yapacakları evin duvarı yüzünden tartışma çıktı.

Evlerin yan yana olması ve 3 metre fazla sınır ihlali yapıldığı gerekçesiyle kuzenler arasında çıkan tartışma daha sonra sözlü küfürler ve kavgaya dönüştü. Araya büyüklerin girmesine rağmen kavgaya devam eden amca çocukları birbirlerine önce taş ve sopalarlara saldırdı. Olayın daha sonra büyümesi üzerine tabanca ve pompalı tüfek kullanıldı. Çıkan silahlı kavgada silahla vurulan Müslüm Taş (30) olay yerinde hayatını kaybetti.

Birbirlerine karşılıklı ateş eden amca çocukları arasındaki silahlı çatışma sonucunda köy meydanında bulunan Ahmet, Muhittin, İsmet, Kadir, Osman, Mustafa, Ramazan, Şeyho ile Bekir Taş çeşitli yerlerinden yaralandı. Kavgayı gören köylülerin jandarmaya haber vermesi üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafları ayırarak, kavganın daha da fazla büyümemesi için geniş güvenlik önlemleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*