Köy okulu öğrencileri ilk defa denizle tanıştı

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, köy okulu öğrencileri ilk defa denizle tanıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dersleri öğrencilere uygulamalı anlatmak için okulun 50 öğrencisi ile Fethiye'ye geldiklerini bildiren ikinci sınıf öğretmeni Yener Uğur, uygulamalı eğitim ve öğretimin öğrencilerin belleğinde daha kalıcı olduğunu söyledi.
Öğrencilere deniz ve sinemayı anlatmak için kuru anlatım yerine uygulamalı anlatmayı yeğlediklerini dile getiren öğretmen Uğur, belde okulu öğrencilerinin çoğunun deniz ve sinema ile hayatlarında ilk defa tanıştıklarını aktardı. Öğrencileri ile birlikte sinema da 'Cesur Civciv' filmini izlediklerini dile getiren Uğur, öğrencilerin sinemayı televizyonun büyütülmüşü olarak tarif ettiklerini belirtti.

Öğretmen Uğur, "Öğrencilerin teorik bilgilerini pekiştirmenin en güzel yolu uygulamalı eğitimden geçer. Uygulamalı eğitimle verilen bilgiler öğrencilerin belleğinde kalıcı olur. Biz de öğrencilerime hem bağlı bulundukları ilçeyi yakından tanıma ve derslerde gördükleri konuları pekiştirmek için Fethiye'ye getirdik." dedi.

Hayatında denizi ilk defa gördüğünü ve sinemayı ilk defa gittiğini söyleyen öğrenci Fatma Gülden, sinemanın televizyonun büyüğü olduğunu olduğunu söyledi. Babası ile birlikte gelerek Fethiye İskelesi'nde balık tutmayı hayal ettiğini ifade eden Gülden, denizi ilk defa gördüğü için bir nesneye benzetemediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious