Köyde 1500 cep telefonu şebeke arıyor

Köyde 1500 cep telefonu şebeke arıyor .18138
  • Giriş : 05.03.2008 / 11:37:00

Van'dan 15 kilometre uzaklıktaki Köşebaşı ve Beşçatak köylüleri, GSM operatörlerinin şebekesi olmadığı için bin 500 cep telefonu sahibinin görüşme yapamadığından yakınıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Van merkeze bağlı Köşebaşı ve Beşçatak köylüleri, günümüzde her bireyde bulunması lüks olmaktan ziyade ihtiyaç olan cep telefonu aldıklarını dile getiriyor.

2 köyde bin 500 kadar cep telefonu olduğunu dile getiren köylüler, hiçbir GSM operatörünün şebekesi olmadığı için köyden gurbette bulunan yakınları ile görüşme yapamadıkları kaydediyor.

Köşebaşı köyü sakinlerinden Muhyettin Üveanar, her 2 köyde başta İstanbul olmak üzere bir çok batı illerinde çalışan gençlerinin olduğunu hatta Rusya'da yakınlarının bulunduğunu ifade ederek, ancak bu yakınları ile cep telefonuyla görüşme yapamadıklarını söylüyor.

Yakınları ile görüşebilmek için Van'ı gören bir dağın eteğine ya da şehre inmek zorunda kaldıklarını anlatan Üveanar, yıllardan beri bu sıkıntıyı yaşadıklarını belirtiyor.

Teknolojinin imkanlarından köylüler olarak yararlanmak istediklerini anlatan Üveanar, ilgili GSM operatörlerine Van'daki bayiler aracılığıyla gerekli yazışmaları yaptıklarını ancak şimdiye kadar bir cevap alamadıklarını vurguluyor.

Her evde imkanlara ve yetişkin nüfusuna göre birden fazla cep telefonu olduğunu kaydeden Üveanar, bu telefonlarının ceplerine ağırlık yapmaktan başka bir işe yaramadığını anlatıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious