Köyde 'Baz istasyonu kurulsun' eylemi

  • Giriş : 29.01.2007 / 00:00:00

Sivas merkeze 13 kilometre uzaklıktaki Tepeönü Köyü sakinleri, cep telefonlarını kullanamadıklarını belirterek köylerine baz istasyonu kurulması için davullu zurnalı eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köy meydanında toplanan, halay çekerek dövizler açan köylüler, civarda baz istasyonu bulunmadığı için köylerinin kapsama alanı dışında kaldığını, cep telefonunlarını kullanamadıklarını dile getirdi.

GSM şirketlerine baz istasyonu kurmaları için bir yıldır yaptıkları başvurulardan bir sonuç çıkmadığını söyleyen köylüler, "Kent merkezine sadece 13 kilometre mesafede olmasına rağmen köyümüzde kimse cep telefonu kullanamıyor. Bu küçük hizmeti bizlere çok gören yetkilileri göreve davet ediyoruz. Cep telefonuyla konuşmak bizim de hakkımız" dedi.

Köylerindeki tuz işletmesine günde onlarca müşterinin gelip gittiğini, yaz aylarında şehir dışından ve yurt dışından yüzlerce hemşerilerinin ve misafirlerinin geldiğini belirten bir köylü, "Bizim yıllardır yaşadığımız sıkıntıyı onlar da çekiyor. Bütün GSM şirketleriyle temasa geçmemize rağmen bir türlü sonuç alamadık. Son çare olarak Başbakan Yardımcımız Abdüllatif Şener'den destek istiyoruz" dedi.

HİÇBİRİ ÇEKMİYOR DİYE BAĞIRDILAR
Meydanda davul zurna eşliğinde hayal çeken köylüler, "Telsim çekiyor mu?", "Turkcell çekiyor mu?", "Avea çekiyor mu?" diye soran bir köylüye, topluca "Çekmiyor" diye bağırarak yanıt verdi.

Köylülerin hazırladığı, "Bu köye baz istasyonu girmeden siyasetçiler giremez", "Biz de bağlanalım hayata", "Biz Türkiyeli değil miyiz" dövizleri dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious