Köydes'ten sonra Beldes geliyor

  • Giriş : 16.10.2006 / 00:00:00

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Köydes'te yakaladıkları başarının ardından Beldes projesini devreye sokacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ergün, Köydes projesi ile 2 katrilyon lirayı köylere aktardıklarını, Köydes'te yakaladıkları başarının ardından Beldes projesini devreye sokarak zor durumda olan kasabaların sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Ergün önümüzdeki yıl Beldes projesinin başlatılacağını ifade etti. "Köydes projesi ile 2 katrilyon parayı köylerimize aktardık. Önümüzdeki yıl en az bu kadar parayı yine eksikleri olan köylerimize aktaracağız. Köydeste sağladığımız başarının ardından, Beldes projesini devreye sokarak zor durumda olan kasabalarımızın sorunlarını da çözeceğiz. Sağlıkta olmaz denilen şey oldu, üç kurumu tek çatı altında topladık. Bize sağlık harcamalarının arttığı yönünde eleştiriler geldi. Olsun vatandaşımıza bu para feda olsun, hortumları kestiniz mi parayı vatandaşa harcarsınız." şeklinde konuştu.

Fransa'nın Ermeni soykırımını reddini suç sayan yasa tasarısının parlamentodan geçmesini değerlendiren Ergün "Fransa tarihi bir hata yapmıştır. Fransa Cumhurbaşkanı yasa tasarısının kabul edilmesinin ardından Başbakan Erdoğan'ı arayarak yasanın geçmeyeceğini söyledi ve özür diledi. Bir zamanlar özür dileyen bir ülkeyken, şimdi özür dilenen ülke olduk. Zaten Ermeni soykırımı yok, Fransız parlamenterler Ermeni lobisinin etkisinde kalarak böyle bir karar çıkardılar." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious