Köylü ile jandarma arasında arbede yaşandı

  • Giriş : 26.11.2006 / 00:00:00

Tokat Kabakboğazı köyü mera arazisi toprağının alınmak istemesi üzerine köye gelen Jandarma kuvvetleri ile köylüler arasında yaşanan arbedede bazı köylüler yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mera arazisini, Kullanılmayan Meraların Kiralanması Kanunu'ndan faydalanarak aldığını iddia eden şahıs, köylünün hayvanlarını otlattığı topraktan analiz ettimek için jandarmayla birlikte toprak götürmek istedi. Köylülerin buna engel olmak istemesi üzerine çıkan arbedede bazı köylülerin yaralandığı belirtildi.

Köy mera toprağının 30 metre kadar kazılarak götürülmek istendiğini söyleyen köy muhtarı Dursun Akdağ, "Köyümüzün asıl geçim kaynağı hayvancılık. Meramız elimizden alınırsa bu köyde durmamızın bir anlamı kalmaz. Köyümüz geçmiş yıllarda devlet büyüklerimiz tarafından huzur köyü olarak anılmış, bu yönüyle medyada yer almış bir köy. Biz her zaman devletimizin ve askerimizin yanında yer aldık, bize yapılan bu muamelelerden dolayı üzgünüz. Bizim köyümüzde şu ana kadar hiçbir terörist barınamamıştır. Köyümüzde devletimize karşı hiçbir faaliyetin barınma imkanı yoktur. Devlete bu kadar bağlı bir köy olarak bize bu şiddet niye yapılyor" dedi.

Çıkan arbedede yaralanan bazı vatandaşlar aldıkları darbelerden dolayı vücutlarında yaralar oluştuğunu belirterek, bir anda kendilerini olayın içinde bulduklarını söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious