Köylüler, 32 yıllık dertlerini anlattı

  • Giriş : 18.08.2006 / 00:00:00

Antalya Valisi Alâaddin Yüksel, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile birlikte Korkuteli ilçesine bağlı Akyar ve Gümüşlü köylülerini gezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, Korkuteli ilçesinin Akyar ve Gümüşlü köylülerinde incelemelerde bulunarak sorunları dinledi. Beraberinde götürdüğü kamu kurum müdürleri ile birlikte eksikleri tek tek tespit ettiren Vali Yüksel, eksiklerin en kısa zamanda giderilmesi için talimat verdi. Karşılarında Vali Alâaddin Yüksel'i bulan köy muhtarları da köylerinde yapılması gereken eksikleri anlattı. Muhtarlar ayrıca 32 yıl aradan sonra bir valinin köylerine gelmiş olmasından dolayı duydukları mutluluklarını dile giterdi.

Vali Yüksel burada köylülerle yaptığı sohbette şunları söyledi: "Benim için esas olan toplum kalkınmasında köy ve köylünün kalkınmasıdır. Nüfusun önemli bir kısmı tepelerin arkasında yaşıyor. Antalya'nın Cumhuriyet meydanında ne varsa, Akyar'da, Gümüşlü köylerinde de o olmalıdır. Bu ülkenin her türlü değerlerine layıksınız çünkü milletin gerçek efendisi sizlersiniz."

Vali Yüksel, Akyar köyünde Osman ve Alime Gencay ailesinin evlerinin zemin katında kurdukları mantarhanede incelemelerde bulundu. Antalya'da 3 tarım ürününe (mantar, enginar, nar) özel önem verilmesini isteyen Vali Yüksel, ayrıca bu yıl gerçekleştirilecek mantar sempozyumunda tartışılması gereken konunun (Mantar ve Çevre) başlığı olması gerektiğini de belirtti.

Yüksel son olarak, Özel İdare tarafından yapılan 13 km'lik asfalt yol çalışmalarını da inceledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious