Köylüler sondaj ekibini taşladı

Köylüler sondaj ekibini taşladı.15755
  • Giriş : 11.06.2009 / 14:55:00

Muğla'nın Yatağan'a bağlı Gökpınar Köyü'nde, içme suyu kuyusu için sondaj çalışması yapmak isteyen ekipleri taşlayan köylülere jandarma müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Belediyenin Gökpınar Köyü'nde açmak istediği içme suyu kuyusu için taşeron firmaya çalışanları, dün saat 04.30 sıralarında iki sondaj kamyonuyla Palanga Mevkii'ne geldi. Ancak sondaj ekipleri, kuyuların açılması halinde su kaynaklarının kuruyacağını ileri sürerek, bir haftadır bölgede nöbet tutan bir grup köylüyle karşılaştı.

Köylülerin direnişiyle karşılaşan sondaj ekibi, jandarmadan yardım istedi. Jandarmanın güvenlik çemberinde bölgeye giren ekipler, iş makinelerini beklemeye başladı. Bu sırada, yaklaşık 300 kadar köylü, arka taraftaki tepeden dolanarak, iki sondaj kamyonunu taş yağmuruna tuttu. Kamyonların camları kırıldı, bir jandarma da başından yaralandı. Bunun üzerine jandarma köylülere, biber gazı sıkıp, copla müdahale etti. Olaylarda bir köylü de jandarmanın cop darbeleriyle yaralandı. Sondaj ekipleri, olayların daha da büyümemesi için jandarma kontrolünde bölgeden ayrılmak zorunda kaldı.

Olayların ardından bölgeye gelen AKP İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Şahbaz ve CHP'li Cemal Gürpınar'ı yuhalayan köylüler, “Oy istemeye neden bu kadar geç kalmıyorsunuz” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*