"Koyu bir Galatasaraylıyım"

  • Giriş : 15.04.2008 / 13:10:00
  • Güncelleme : 15.04.2008 / 13:40:58

Galatasaray'ın gelecek sezon için görüştüğü isimlerin başında yer alan Louis Van Gaal, Hollanda'da ilginç açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray ile görüştüğünü belirten Hollandalı teknik adam, Galatasaraylı taraftarlara, "Ben de sizin gibi koyu bir Galatasaray taraftarıyım" dedi.

Sezon sonunda Alkmaar'dan ayrılacak olan Louis Van Gaal, Galatasaray'dan resmi teklif aldığını doğrulayarak, "Ben sadece Galatasaray'dan değil, birçok kulüpten resmi teklif aldım. Galatasaray ile bugüne kadar bir kez görüştük, bu da bir tanışmaydı. Ondan sonra kendilerinden hiçbir şey duymadım. Önce benim AZ Alkmaar'da kalıp kalmayacağım konusu açıklık kazanmalıdır. Daha sonra Galatasaray'ın gerçekten beni isteyip istemediğine ve ne kadar gerçekçi olduğuna bakmak gerekir" dedi.

"KULÜBÜMÜ YÜK ALTINA SOKMAM"
Louis Van Gaal, Galatasaray'a gelmek için ağır şartlar öne sürdüğü yönünde basında çıkan iddialara ise şöyle karşılık verdi: "Görüşmelerimi şahıslar ile direkt olarak yaparım, gazeteler aracılığı ile değil. Benden bir başarı isteniliyorsa, başarı içinde imkanların ve şartların oluşması gerekir. Bugüne kadar çalıştığım hiçbir kulübü zor ve büyük yüklerin altına sokmadım. Fakat benden dünya çapında başarılar isteniliyor ve bekleniliyorsa, o zaman bunu başarmak için elimde ona göre bir kadronun olması gerekir."

"TÜRKİYE ATILIM YAPTI"
Türkiye'nin Futbol konusunda son yıllarda büyük ilerleme ve gelişme sağladığını da ifade eden Van Gaal, "Bunun böyle olduğunu, Türk Milli Takımı'nın, Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın Avrupa'da aldığı başarılar da göstermektedir. Tüm bunlara bakıldığında tabii ki Türkiye'de çalışmayı isterim"

"G.SARAY'I TAKİP EDİYORUM"

"Galatasaray'ın maçlarını takip ediyor musunuz" sorusuna ise Van Gaal, "Ben tüm maçları takip ettiğim gibi Galatasaray'ı da takip ediyorum. Son lig maçında Trabzonspor'u 1-0 yendi, ama seyredemedim. Galatasaray'ın şampiyonluk şansı var, şampiyon olabilir. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olması, Türkiye'de çalışma isteğimi daha da artırıp, cazibeli duruma getirir diye düşünüyorum" yanıtını verdi.

"BU FORMAYI HEP SAKLAYACAĞIM"
Bu arada röportajın ardından Van Gaal'a, Hollanda'da yaşayan Galatasaraylı Türkler tarafından sarı kırmızılı forma hediye edildi. Formayı alan Louis Van Gaal, anlam dolu bu hediyeyi evinin bir köşesinde saklayacağını belirterek, "Çok mutlu oldum, ben de sizin gibi koyu bir Galatasaraylıyım" diyerek, Galatasaraylı taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Sarı kırmızılı formayı Hollandalı teknik direktöre hediye eden Ekrem Kök ise, "Van Gaal'ın Galatasaray'a geleceğini duyduğumuzda çok heyecanlandık, inşallah olur. Ona formayı hediye ettiğimde gülümsedi, çok hoşuna gitti. Bana göre gönlünün Galatasaray'a gelmekten yana olduğunu gördüm, şartlarda anlaşılırsa bu iş olur" diyerek Louis Van Gaal'ın Galatasaray'a transferinin bir an önce gerçekleşmesini istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious