Koyulhisar heyelanı 3. yılında

Koyulhisar heyelanı 3. yılında.39021
  • Giriş : 14.03.2008 / 18:05:00

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, 2005 yılında Koyulhisar'da meydana gelen heyelanın 3. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ''15 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu acı olayın yüreğimizdeki derin izleri hiçbir zaman silinmeyecektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dalmaz, Koyulhisar ilçesine bağlı Sugözü köyü Kuzulu mezrasında, 17 Mart 2005'te meydana gelen heyelanın yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, bu acı olayda hayatını kaybeden 15 vatandaşı derin üzüntüyle andıklarını ifade etti.

Kelkit Havzası'nın coğrafi özellikleri ile afet riski taşıdığını vurgulayan Vali Dalmaz, havza sınırları içinde yer alan Koyulhisar ve çevresinde yerleşim alanlarının çok iyi saptanması gerektiğini belirtti.

Geçen 3 yıllık süreçte bölgede yeni bir yaşam alanı inşa edildiğini kaydeden Veysel Dalmaz, Sugözü köyü Karşıağıl mevkisinde 44 afet evinin yapım çalışmalarının tamamlandığını ve vatandaşların güvenli bir şekilde yeni evlerinde hayatlarını sürdürdüklerini söyledi.

Evlerin köy halkının isteği doğrultusunda alt katı ahır, üst katı ise konut olarak inşa edildiğini vurgulayan Dalmaz, kış ayları sebebiyle çalışmalara ara verilen içme suyu hattının da önümüzdeki aylarda tamamlanacağını dile getirdi.

Afetzede vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için tüm kurumlarla işbirliği içerisinde yoğun bir çalışmanın yapıldığını belirten Dalmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

''15 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bu acı olayın yüreğimizdeki derin izleri hiçbir zaman silinmeyecektir. Ancak bu yarayı biraz olsun hafifletmek ve daha büyük felaketlere zemin oluşturmamak amacıyla Karşıağıl mevkisinde yeni bir köy oluşturduk. Vatandaşlarımız artık güvenli bir bölgede hayatlarını sürdürecektir.''

Türk milletinin bir daha böyle acılar yaşamamasını dileyen Vali Dalmaz, heyelanda hayatını kaybeden vatandaşları da rahmetle andıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious