Koyun seçmenler beldeyi karıştırdı

Koyun seçmenler beldeyi karıştırdı.10759
  • Giriş : 31.01.2009 / 14:19:00

Fethiye'nin Eşen beldesindeki tuvalet ve ahırlara seçmen yazılması olayını İlçe Seçim Kurulu çözecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Eşen beldesinde, belediyeye ait umumi tuvalete 9 ve Rukiye Bayat adlı vatandaşa ait ahıra da 2 seçmen yazılması beldeyi karıştırdı. Siyasi partiler birbirlerini suçlarken, pes dedirten seçmen yazım olayını İlçe seçim Kurulu çözeceği açıklandı.

BELDENİN KADERİNİ KOYUNLAR BELİRLEYECEK

MHP Eşen Belediye Başkan adayı Veteriner Hekim Musa Yapıcı, tuvalet ve ahırda yazılı seçmenlerin yanı sıra, 81 kişinin Eşen'de yaşamadığını iddia ederek İlçe seçim Kurulu'na iptal dilekçesi sundu. Olayı hayretle karşıladıklarını anlatan Yapıcı, "Bir ahırın mesken olarak gösterilmesini ilk defa görüyoruz. Bu olay şeytanın aklına gelmeyecek bir olay. Biz itiraz hakkımızı İlçe seçim Kuruluna yaptık. Düzenleme yapılmazsa Eşen beldesinin siyasi kaderini ahırdaki kuzular belirleyecek. Gerçekten bu konuyu üzülerek ortaya çıkardık" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI DA RAHATSIZ

Ahır sahibi Rukiye Bayat ise, "Ahırımda 2 kişi gösterilmiş. Bizim haberimiz yok. Burası ahır, burada insan olmaz. Sadece koyunlar ve saman var. Bunlar oy verebilir mi?" dedi.

Eşen Belediye Başkanı Yusuf Yiğit ise tuvalette ve ahırda seçmen yazılımı iddialarına "Kimin ne yaptığını ben bilmiyorum. Eşen'de 5-6 tane aday var. Biz adrese dayalı nüfus sisteminde her şeyi bildirdik. Bilmeyen biri yazdırdıysa biz ne diyebiliriz. Belediye başkanı olarak bu tür durumlardan bende rahatsızlık duyuyorum" diye konuştu.

Koyun seçmenler beldeyi karıştırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*