Kozanoğlu: Korku imparatorluğundayız

Kozanoğlu: Korku imparatorluğundayız.13718
  • Giriş : 14.03.2009 / 17:43:00

Kozanoğlu, Adana'nın Karataş ilçesi meydanında gerçekleştirdiği toplantıda halka hitap ederek, Karataş Belediye Başkan Adayı Mehmet Kaymaz'ı tanıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özgürlük ve Demokrasi Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu, çok sayıda vatandaşın telefonunun dinlendiğini ve özel hayatına müdahale edildiğini öne sürerek, ''Bir korku imparatorluğuyla yönetiliyoruz. Aslında, Başbakanın kendine uygun gördüğü sıfat padişahlık'' dedi.

Türkiye'nin bir AK Parti düzeninde yaşadığını söyleyen Kozanoğlu, şöyle devam etti:

''Hükümet 1,5 milyon yurttaşın telefonunu dinliyor, özel hayatına, bütün ilişkilerine müdahale ediyor. Bir korku imparatorluğuyla yönetiliyoruz. Aslında, Başbakanın kendine uygun gördüğü sıfat padişahlık. Yani korku padişahlığıyla karşı karşıyayız.''

Kozanoğlu, Türkiye'nin kaynaklarını yoksullara, dışlananlara, işsiz kalanlarla ve emeklilere aktarmak istediklerin belirterek, ''Zaten şunu biliyoruz ki, fakirleri de zenginleri de kurtarırsa onlar kurtarır. Çünkü dükkanlardan, marketlerden alışveriş edecek onlar, kirayı ödeyecek onlar. Bu nedenle mevcut krizden Türkiye'nin de dünyanın da çıkış yolu, yoksullardır'' diye konuştu.

Kozanoğlu, daha sonra kara yoluyla Mersin'e hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*