KPS sınavı için vatandaşlara ücretsiz kurs

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Erzurumluların KPS Sınavı'nda düşük puan alması ve devlet kadrolarına yerleşmelerini yetersiz bulan Erzurum Valiliği, TSO ile Dersaneler Birliği ile ortak hareket ederek bu yıl KPS sınavına girecek bütün vatandaşlara ücretsiz kurs verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cindilli, 2004 yılındak yapılan KPS sınavlarında Erzurumluların ortalamanın altında puan aldığını kaydetti. Cindilli, ekonomik, sosyo- kültürel geri kalmışlığın Erzurum'da kendisini iyici hisssetirdiğini, bunun ise bölge halkı üzerinde olumsuz etkilere neden olduğunu kaydetti.

KPS sınavıyla devlet kadrolarına alınan işçi, memur alımının yok denilecek kadar az olduğunu vurgulayan ETSO Başkanı Muammer Cindilli, bu amaçla valilik ve özel dersaneler ile 'çalışma birliği' oluşturduklarını kaydetti.

KPS sınavına girecek olanların ETSO'ya müracaat edip, isim, telefon ve elektronik posta adreslerini yazdırıp, form almalarının gerektiğini söyleyen Cindilli, talep doğrultusunda kursiyerlerdre hafta içi, hafta sonu ya da mesai saatleri sonrasında ücretsiz KPS kursu verileceğini anlattı.

Düzenleyecekleri KPS kurslarında asıl amacın kursiyerlerin niteliğini ve moralini yüksetip, sınav heyecanını yok etmek olduğuna dikkat çeken Cindilli, "Valilik ile oluşturacağımız özel bütçe ile KPS sınavına gençlerimizi hazırlamak ve onları devletin kadrolarına yerleştirmek istiyoruz. KPS sınavlarında ortalamanın altında puan alan gençlerimiz iş bulamıyor. İş bulmak için birilerini aracı yapmaya çalışıyorlar. Amacımız, KPS'de baraj üzeri puan alımını yükseltmek. Maalesef bölgemizde göç yaşanmakta, işsizlik artmakta ve iş talebini karşılayacak sanayi kuruluşları bulunmamakta" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious