KPSS başladı

KPSS başladı.10790
  • Giriş : 28.06.2008 / 10:20:00

Lisans adaylarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı saat 9.30'da başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılıyor. Sınav, bugün ve yarın sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleştiriliyor.

Sınavın bu sabahki oturumuna 551 bin, öğleden sonra oturumuna ise 253 bin, yarın sabah oturumuna 118 bin, öğleden sonra oturumuna da 70 bin aday katılacak.

Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da başlıyor.

Adayların sınava gelirken yanlarında, ÖSS'deki gibi sınava giriş ve kimlik belgeleri, nüfus cüzdanları, bir fotoğrafları ile yumuşak uçlu kalem ve silgi bulundurmaları gerekiyor. Cep telefonu yanında olan adaylar sınav binalarına kesinlikle alınmıyor.

Sınavın bu sabahki oturumunda genel yetenek, genel kültür ve yabancı dil, öğleden sonraki oturumunda eğitim bilimleri; yarın sabah oturumunda hukuk, iktisat, işletme, maliye, muhasebe; öğleden sonraki oturumunda çalışma ekonomisi ve endüstrisi ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler testleri uygulanacak.

Bu sabah yapılacak oturumda genel yetenek ve genel kültür testlerinin yanıtlanacağı birinci bölüm 2 saat, yabancı dil testinin yanıtlanacağı ikinci bölümün süresi 1 saat; öğleden sonra oturum ise 2,5 saat sürecek. Yarın sabah ve öğleden sonraki oturumların süresi ise 3,5 saat olacak.

Sınavda, genel yetenek ve genel kültür testlerinin uygulanacağı bugünkü sabah oturumuna tüm adaylar katılıyor. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre katılıyorlar.

Öğretmen adaylarının, sınavın bu sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious