KPSS başvuruları başladı

KPSS başvuruları başladı.10790
  • Giriş : 28.04.2008 / 13:01:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 17:01:31

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na başvurular bugün başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sınava başvurmak isteyenler, ''2008-KPSS Lisans Kılavuzu'' ile aday bilgi formunu 2 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında başvuru merkezlerinden alabilecek. Başvuru merkezleri ile ilgili bilgilere ÖSYM'nin www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek.

KPSS'ye daha önce girmiş adaylar, internet üzerinden başvuru yapabilecekler. İlk kez girecek adaylar ise sınav ücretini yatırdıktan sonra başvuru merkezlerinden randevu alarak başvurularını gerçekleştirecekler. KPSS'ye başvuru süresi 9 Mayıs Cuma günü sona erecek.

KPSS kılavuzunda, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞ-KUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna da yer veriliyor.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklere yönelik düzenlenecek KPSS 28-29 Haziran 2008 tarihlerinde cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilecek. Cumartesi sabah oturumuna tüm adayların katılması gerekiyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise 21 Eylül 2008'de yapılacak. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious