KPSS başvuruları başlıyor

KPSS başvuruları başlıyor.13628
  • Giriş : 26.04.2008 / 23:55:00
  • Güncelleme : 27.04.2008 / 00:04:58

KPSS'ye başvurular 9 Mayıs'a kadar devam edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabileceklerin 28-29 Haziran tarihlerinde gireceği Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) başvurular, 28 Nisan pazartesi günü başlıyor. Başvurular 9 Mayıs'a kadar devam edecek.

Lisans mezunları ile lisans programlarından mezun olabilecekler için yapılan KPSS, cumartesi sabah, cumartesi öğleden sonra, Pazar sabah ve pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak. ''Genel Yetenek'' ve ''Genel Kültür'' testlerinin uygulanacağı sınavda, tüm adayların Cumartesi sabah oturumuna girmeleri zorunlu tutuluyor.

Adaylar ''2008-KPSS Lisans Kılavuzu'' ile aday bilgi formunu, 2 YTL karşılığında 28 Nisan-9 Mayıs 2008 tarihleri arasında başvuru merkezlerinden alabilecek. Başvuru merkezlerine, başvuru tarihinden önce ve başvuru süresi boyunca ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinden ulaşılabilecek. Kılavuzda, Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) KPSS sonuçlarının normal, özürlü ve eski hükümlü işçi alımında da kullanacağına ilişkin duyurusuna yer veriliyor.

Ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için düzenlenecek KPSS ise, 21 Eylül'de yapılacak. Bu başvurular ile ilgili ayrıntılı bilgi, daha sonra ÖSYM tarafından duyurulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious