KPSS soruları 2011 ÖSYM için tıkla! (Sınavlar)

15.07.2011 / 09:58:49

ÖSYM KPSS 2011 soruları ÖSYM ile birlikte Haber Aktüel'de! ÖSYM KPSS 2011 soruları için bizden ayrılmayın! İşte ÖSYM KPSS 2011 soruları ayrıntıları:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ÖSYM KPSS 2011 soruları meslek sahibi olmak isteyen yüz binlerce vatandaş için hayati önem taşıyor. ÖSYM KPSS 2011 soruları ÖSYM sınav merkezi tarafından hazırlanan soruların sınavda çözülmesinden sonra ÖSYM'nin web sitesinde yayınlanıyor. ÖSYM KPSS 2011 soruları PDF olarak servis edildiğinden ÖSYM KPSS 2011 soruları için Adobe Reader programının bilgisayarınızda kurulu olması gerekiyor ÖSYM KPSS 2011 sorularıÖSYM 2011 KPSS soruları tek format halinde yayınlanıyor. Sınav esnasında vataşlar soruların farklı sıralamalardaki halini çözse dahi ÖSYM 2011 KPSS soruları tek format halinde ÖSYM resmi web sitesinde yayınlanıyor. ÖSYM 2011 KPSS soruları ÖSYM ile aynı anda Haber Aktüel'den de yayınlanacak. ÖSYM 2011 KPSS soruları için bu sayfadan ayrılmayın!

KPSS'de kopyacılar bulunamadı

Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), geçen yıl yaşanan kopya skandalının gölgesinde dün gerçekleştirildi. 10 Temmuz 2010'da yapılan KPSS'nin Eğitim Bilimleri sınav sorularının sızdırılarak kopya çekilmesine ilişkin yürütülen soruşturmadan ise halen bir sonuç alınamadı. Olayın üzerinden bir yıl geçmesine karşın ne bir fail yakalandı ne de olay aydınlatılabildi.Yurt genelinde ve Lefkoşa'da düzenlenen KPSS'nin iki oturumu dün gerçekleştirildi. Sabah yapılan sınavın Genel Kültür Genel Yetenek bölümüne 474 bin 184 aday katıldı. Sınav nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı. KPSS'nin Eğitim Bilimleri testi ise öğleden sonraki oturumda gerçekleştirildi ve 278 bin 47 aday katıldı. Sınav sona ererken, akıllara geçen yılki kopya skandalı geldi.

KPSS'de güvenlik önlemi en üst düzeyde

Kopya ve şifre olayından sonra alınan güvenlik önlemleri ve aşırıya kaçan aramalar utandırdı. Adaylar, sınav salonuna Sınava Giriş Belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek alındı. Kopya ve şifre olaylarının ardından alınan yoğun güvenlik önlemleri ve aşırıya kaçan üst arama yöntemleri LYS'de olduğu gibi KPSS'ye giren adayları da oldukça rahatsız etti. Sınav öncesi kapıda tek sıra oluşturan adaylar, güvenlik görevlilerinin elle yaptıkları aramayı 'taciz' olarak nitelendirdiler. Adaylar, "El değmedik yerimiz kalmadı. Arama değil adeta tacize uğradık. İncebirarama yapılacaksa X-Ray cihazı koysunlar, sınava girecekler bu kapıdan geçerek salona alınsın. Her sınav öncesi aynı muamele ile karşılaşıyoruz. Kendimizi suçlu gibi hissediyoruz" dedi.

Ehliyetle KPSS'ye alınmayan gencin öfkesi

Sınav için İstanbul'dan geldiğini söyleyen bir erkek aday ise nüfus cüzdanı yerine ehliyetini göstererek içeriye girmek istedi. Ancak görevliler, nüfus cüzdanı olmadan sınava giremeyeceğini söyledi. Adını söylemek istemeyen aday ise kimliğini unuttuğunu belirterek, "Ben bilmiyordum, yabancıyım. Böyle bir saçmalık olur mu?" diyerek tepki gösterdi. Bir görevlinin elindeki sınav giriş belgesini alıp arkasında yazan sınava giriş kurallarını göstermesine sinirlenen genç, elindeki pet su şişesini yere atarak okuldan uzaklaştı. Kısa süre sonra geri dönen genç, tartışığı görevliye ismini sorup, "Ben seni bulacağım" diyerek okuldan ayrıldı.

KPSS yerine hastaneye gitti

Rize'nin Derepazarı ilçesi Çeşme köyünde dün akşam nereden atıldığı henüz tespit edilemeyen kör kurşun bir genci yaralarken, yaralı gencin bugün KPSS'ye gireceği ancak yaşanan olay nedeniyle sınava giremediği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, olay, Rize'nin Derepazarı ilçesi Çeşme köyünde meydana geldi. Olayda, bir yakınını ziyarete giden Murat Fazlı Kar (30) yakınları ile görüşürken bir anda yere yığıldı. Kar'ın yüz kısmının kanlar içerisinde olduğu görüldü. Kar, Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk incelemede Kar'ın üst çenesinden giren bir kurşunun alt çenesindeki dişlerinin arasına saplandığı anlaşıldı. Alt ön dişlerinin arasına saplanan yorgun kurşun ameliyatla çıkartıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*