KPSS tercihleri habersiz yapılmış

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te oturan Ahmet Yıldırım, Yunus Aslan, Hakkı Aslan ve Mine Uçar'ın Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercihlerinin kendilerinden habersiz yapıldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Yıldırım kendisinin 1997 Altınüzüm Atatürk Lisesi mezunu olduğu halde tercihlerindeki ölü yıkayıcısı (gassal), müezzin ve Kur'an-ı Kerim öğreticisi gibi tercihlerin yapıldığına dikkat çekerek aldığı 83 puanın işe yaramayacağını söyledi.

Tercih mağduru Ahmet Yıldırım şunları söyledi: "Aldığım 83 puanın sevinci ile bilgisayar başına oturup tercihlerimi yapmak isteyince girdiğim TC kimlik numarasından sonra şoke oldum. Çünkü yapmadığım halde benim adıma 15 tercih yapılmış. Yetkilileri aradım. Kendileri tercihlerin kendisinin yapıp yapmadığını kontrol etme imkanlarının olmadığını dolayısıyla hiçbir seçeneğinin kalmadığını söylediler. Bizim beldede benim gibi Yunus ve Hakkı Aslan ile Mine Uçar da aynı mağduriyete uğradılar. Bu tür tercihlerin bazı bilgisayar korsanları tarafından bilerek yapıldığını ve bazılarının kazanma şansının artırılması için düzenlendiğini iddia ettiler. Devletin, bizim gibi mağdur insanlara sahip çıkmasını istiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious