KPSS’ya girceklere moral

  • Giriş : 29.07.2006 / 00:00:00

Erzurum Valiliği ile Ticaret ve Sanayi Odası ile dershaneler tarafından desteklenen projeyle bin kişi KPSS için ter döküyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Vekili Yekeler, kamuda artık personel alımlarının merkezi sınav sistemiyle gerçekleştirildiğini belirterek, bu yöntemle torpilin önüne geçildiğini vurguladı.

Amaçlarının Erzurum’da sınava girecek olan vatandaşlara yardımcı olmak ve daha fazla Erzurumlunun sınavı kazanmasını sağlamak olduğunu ifade eden Yekeler, bu sebeple ETSO ile ortak bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışmaya da dershanelerin büyük destek verdiğini söyledi.

Kursiyerlerin, sınavları kazanmalarına rağmen mülakatlarda elendiklerini söylemeleri üzerine Yekeler, kendisinin de kamu görevine KPSS sınavıyla girdiğini, hatta sınavda Türkiye ikincisi olmasına rağmen ilk girdiği mülakatı kaybettiğini, ancak ikinci mülakatta görevine başladığını söyledi. Erzurum Vali Vekili Kasım Yekeler, "Burada önemli olan, sınavı iyi bir puanla kazanmaktır. Sınavda başarılı olunursa mülakatlarda sorun da azalır." dedi.

Daha sonra konuşan ETSO Başkanı Muammer Cindilli de kamu ve özel sektörün yatırım yapmadığı Erzurum’da tek umudun devlet kapısı olduğunu belirtti. Erzurum’da sorunların el birliğiyle çözülebileceğini ifade eden Cindilli, kursiyerlerden yüksek puanlar beklediklerini de sözlerine ekledi.

Dershaneler tarafından kursiyerlere yönelik haftanın 5 günü ders ve 1 gününde de deneme sınavları yapıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious