Kral, taraftardan özür diledi

Kral, taraftardan özür diledi.13638
  • Giriş : 22.02.2008 / 08:14:00
  • Güncelleme : 22.02.2008 / 08:18:45

Hakan Şükür maç sonrası yaptığı açıklamada, beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, 'Konya maçı etkiledi' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakan Şükür maç sonrası yaptığı açıklamada, beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, "Oyuna çok kötü başladık. Genç bir takımız, üst üste yediğimiz goller nedeniyle demoralize olduk. İkinci yarıda etkili oynadık, pozisyonlar bulduk. Eğer 3-1'i bulsaydık, maçın kaderini değiştirebilecek pozisyonları yakalayabilirdik. 4. golden sonra oyundan düştük. Beklemediğimiz bir sonuç, üzgünüz. Avrupa'da olmamak Galatasaray için çok kötü. İstanbul'da üstün oynadığımız, girdiğimiz
pozisyonları değerlendiremediğimiz bir ilk maç vardı. Rakibimiz ise bugün girdiği pozisyonları değerlendirdi. Sonuçta Bayer Leverkusen iyi top yapan, Alman liginin iyi bir takımı" dedi.

Yorgunluk nedeniyle gerçek performanslarını sahaya yansıtamadıklarını dile getiren Hakan Şükür, "Konyaspor ile Pazartesi günü oynadık. Bu maç sonrası otobüs yolculuğunun ardından Ankara'ya oradan da uçakla İstanbul'a döndük. Uzun bir yolculuk sonrası buraya geldik. İki gün içerisinde yeterince dinlenmeye çalıştık. Genç bir takımız, yorgunluk takımı olumsuz etkiledi. Artık önümüze bakmak zorundayız. Şu anda ligde lideriz ve hafta sonu Kasımpaşa ile oynayacağımız maça konsantre olmalıyız. Genç oyuncular, Galatasaray'ın çok şey beklediği, Galatasaray'ı bugünlere getiren arkadaşlarımız. Galatasaray, onlarla bundan sonraki hedeflerine ulaşacaktır" diye konuştu.

"Çok büyük yatırım yapılan oyuncuların takıma daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz" diyen tecrübeli golcü, "Sakatlıktan yeni çıkmış olmaları, eski formlarını yakalamamış olmaları nedeniyle kadroda yer bulamadılar. Bunun faturasını Avrupa'ya veda ederek çok ağır ödedik. İnşallah bu oyuncularımızın da katkısıyla bu sene ligde şampiyonluğa ulaşır, onlardan daha fazla takıma katkı sağlamalarını bekliyoruz" ifadelerini kaydetti.

Sarı-kırmızılı taraftarlardan bugün aldıkları farklı mağlubiyet nedeniyle özür dileyen Hakan Şükür, "Taraftarlarımız, maç sonrası bizleri tribünlere çağırarak moral verdiler. Taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Ama futbolun içinde bunlar var. Çok zorlu şartlarda buraya geldik. Taraftarlarımız da bunların bilincindeler. Genç takım, biraz konsantrasyon eksikliği, biraz yorgunluğu kaldıramadı. Ama camia bu oyunculara çok güveniyor. İnşallah onlarla daha önce yakaladığımız başarıların devamını getiririz"
dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious