Kral Abdullah, kalabalık bir heyetle Ankara'ya geldi

  • Giriş : 09.11.2007 / 16:32:00

Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud, temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kral Abdullah'ı Esenboğa Havalimanında, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu ve diğer yetkililer karşıladı.

Kral ve heyeti toplam 9 uçakla Ankara'ya geldi. Suudi Arabistan Kralının Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havalimanında geniş güvenlik önlemlerinin alındığı gözlendi.

Kral ve heyeti, karşılamanın ardından kalabalık bir konvoyla Cumhurbaşkanlığına gitmek üzere Esenboğa Havalimanından ayrıldı.

Ankara ziyareti çerçevesinde bugün Cumhurbaşkanı Gül tarafından Çankaya Köşkünde resmi törenle karşılanacak olan Kral Abdullah, Gül ile baş başa görüşecek ve daha sonra heyetler arası görüşmeler yapılacak. Heyetler arası görüşmelerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması imzalanacak.

Kral Abdullah Cumhurbaşkanı Gül'e Kral Abdülaziz Birinci Derece Madalyası tevcih edecek, Cumhurbaşkanı Gül de Kral Abdullah'a Devlet Şeref Madalyası sunacak. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ayrıca, Kral Abdullah onuruna Çankaya Köşkü'nde akşam yemeği verecek.

Suudi Arabistan Kralının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ı kabul etmesi ve yarın Türkiye'den ayrılması öngörülüyor. Görüşmelerde, ikili siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious