Kral Abdullah, Türkiye'den ayrıldı

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'den ayrılan Kral Abdullah'ı Başbakan Erdoğan uğurladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Resmi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan Suudi Arabistan Kralı ve beraberindeki 300 kişilik heyet İstanbul'daki temaslarının ardından ülkelerine dönüş yaptı. Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nden Kraliyet ailesine ait Boing 700 Jumbo jete binen Kral Abdullah'ı Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler ve öteki ilgililer uğurladı. Uçak hareket edene kadar Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler uçak hareket edene kadar ayakta bekledi.

Cuma Namazını Ortaköy'de bulunan Yahya Efendi Camii'nde kılan Başbakan Erdoğan, buradan Kralın bulunduğu Çırağan Sarayı'na geçti. Yaklaşık 10 dakika sonra Kral Abdullah ve Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu konvoy saraydan çıkarak havalimanına doğru hareket etti.

Yaklaşık 100 araçlık konvoy havalimanına ulaşırken Kral Abdullah, Başbakan Erdoğan ve Abdullah Gül'ün araçları uçağın yanına kadar yaklaştırılldı. Buradan uçağa yönelen Kral Abdullah, Başbakan Erdoğan, Abdullah Gül ve Ekmeleddin ihsanoğlu ve öteki ilgililerle vedalaştıktan sonra uçağına bindi.

Kralın uçağa binmesinin ardından uçak 14.45'te hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious