Kral Abdullah'tan Türk berbere af yok

Kral Abdullah'tan Türk berbere af yok.12074
  • Giriş : 03.10.2008 / 19:45:00
  • Güncelleme : 03.10.2008 / 19:14:09

Muazzez Boğday, "Kral Abdullah'tan Ramazan Bayramı'nda af bekliyorduk olmadı. Bayramı ailece hüzünlü ve perişan geçirdik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Suudi Arabistan'da "Allah'a küfrettiği" gerekçesiyle idama mahkum edilen Türk berber Sabri Boğday'ın Hatay'ın Samandağ ilçesinde yaşayan eşi Muazzez Boğday, "Kral Abdullah'tan Ramazan Bayramı'nda af bekliyorduk olmadı. Bayramı ailece hüzünlü ve perişan geçirdik" dedi.
Boğday, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz Al Suud'un bayramlarda cezaevinde bulunanlar için "af" çıkardığını bildiklerini, ancak bu kez hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi.

"Eşim 18 aydır haksız yere cezaevinde yatıyor" diyen Boğday, "İftiraya uğrayan eşim için temyiz mahkemesine başvurduk. Ancak, yaklaşık 3 aydır sonuç alamadık. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Kral Abdullah ve diğer yetkililerle eşimin affedilmesi için hem telefonla görüştükleri hem de yazılar gönderdiklerini duyduk. Ancak, şu ana kadar ciddi bir gelişme olmadı" diye konuştu.

Eşiyle bayramda kısıtlı süre içinde telefonla görüştüklerini, eşinin sağlığının ve moralinin çok kötü olduğunu belirten Boğday, "Yetkililerden sonuç alıncaya kadar yeniden yardım bekliyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*