Kral için uçak bekletildi

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

İstanbul'a giden suudi kral abdullah, berberi için 20 dakika uçağını bekletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kral Abdullah, berberin ve bazı eşyalarının otelde unutulduğunu öğrenince jumbo jet uçağını 20 dakika bekleterek, berber ve eşyalarının gelmesini bekledi.
Kral Abdullah'a İstanbul ziyareti süresince Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül eşlik edecek. Havalaanında yaşanan bu kargaşa içerisinde iki Suudlu yetkilinin Ankara'da unutulması üzerine tarifeli uçakla İstanbul'a götürüldü. Kral Abdullah'a İstanbul ziyareti süresince Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül eşlik edecek.

Resmi ziyaret için kalabalık bir heyet ile Türkiye'ye gelen Kral Abdullah, Ankara'daki resmi görüşmelerini tamamlayarak, İstanbul'a geçti. Hiçbir programını saate bağlı olarak yapmayan Kral Abdullah, kaldığı Swiss Otel'de Dışişleri Bakanı Gül'ün eşliğinde yoğun güvenlik önlemleri altında İstanbul'a gitmek üzere Esenboğa Havaalanı'na geldi. Kral, burada kendisini ve Suudi heyeti bekleyen iki jumbo jet toplam 7 uçağa bindiler.

Suudi heyeti taşıyan 6 uçak havalanırken, Kral Abdullah ve Dışişleri Bakanı Gül'ün içinde bulunduğu jumbo jet havalanacağı sırada Kral'ın berberinin ve bazı eşyalarının otelde unutulduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine Suudi yetkililer arasında panik ve kargaşa yaşandı. Havaalanında başlayan koşuşturmada ilk olarak Kral'ın uçağının kalkışı durduruldu daha sonra Swiss Otel'den berber ve unutulan valizler getirildi. Berber ve valizlerinin gelmesini bekleyen Kral, 20 dakika uçağını bekletti. Berber ve valizlerin gelmesi sonrasında Kral ve Gül'ü taşıyan jumbo jet havalandı.

Kral'ın uçağının havalanmasının ardından ise bu kez Esenboğa'da iki Suudi yetkilinin unutulduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine yetkililer, Suudluları tarifeli uçakla İstanbul'a götürmek üzere harekete geçti. Yetkililer, Suudluları, yer hizmetlerine ait bir minibüse bindirerek, Türk Havayolları'na ait tarifeli uçağa bindirdiler.

Öteyandan Kral Abdullah için yoğun güvenlik önlemlerinin aldığı havaalanında Suudi yetkililer, uçak yanında bulunan özel harekat minibüsü uzaklaştırmaları dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious