Kral TV müzik ödüllerinden büyük hile!

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Turkcell`e gönderilecek mesajlarla belirleneceği ilan edilen müzik ödüllerinde verilen ödüllerde çok açık keyfilik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kral TV Müzik Ödülleri organizasyonu bu sene önceki senelerden farklı olarak özel bir müzik firmasına verilerek baştan şaibeli hale getirildi.Ödül süreci öncesinde KRAL TV deki yönetim değişikliği gözden kaçmamıştı.

Kapalı kapılar arkasında Turkcell 2030`a gönderilen mesajlar dikkate alınmadan keyfince dağıtılan ödüllerin hangi ölçütlerle ve ne karşılığında dağıtıldığı belli değil. Geçen senelere göre rekor bir SMS`le sonlanan ödül sürecinin final gecesi tam bir fiyasko ile sonuçlandı. Konuyu TBMM gündemine "soru önergesi" olarak da sokmak için çalışma başlattıklarını söyleyen Dünya Prodüksiyon; hukuksal olarak da yargı yoluyla gelen SMS`lerin turkcell`den açıklamasını sağlayacaklarını ifade ettiler.

Edip Sözen`in rock-erkek müzikteki seçiminin de nedenini de ayrıca açıklaması lazım. Gerçekten kimdi o arkadaş? Radyocuların bile tanımadığı arkadaşa kimler SMS göndermiş? turkcell`de kayıtlı SMS`lerin sayısının takipçisi olunacağını sayın Edip Sözen öngörmeyecek kadar neden "cesur" acaba?

Hortumlama gerekçesiyle el konulan önemli bir TV kanalının yeni bir hortumlamayla karşı karşıya olduğu çok aşıkar. En az 100.000 sms`lik ( 1 sms:12 kontör:1 ytl olduğu düşünülürse) bir organizasyonun neden KRAL TV ye değil de özel bir firmaya verildiğinin hesabının sorulacağından eminiz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious