Kral TV ve Kral FM 95 milyon dolara Doğuş'a satıldı

Kral TV ve Kral FM 95 milyon dolara Doğuş'a satıldı.10709
  • Giriş : 18.06.2008 / 13:34:00

Kral TV ile Kral FM 95 milyon dolara Doğuş Grubu tarafından alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Teleon Reklamcılık ve Filmcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den devraldığı, Kral TV ile Kral FM’in ticari ve iktisadi bütünlüklerini ihale ile satacak. 85 milyon Amerikan doları muhammen bedele sahip ticari ve iktisadi bütünlüklerin ihalesinin bugün, saat 11. 0’da, TMSF Merkez Binası’nda yer alan Konferans Salonu’nda gerçekleştiridi.

TMSF tarafından belirlenen 85 milyon dolarlık muammen bedel karışında Doğuş Grubu 95 milyon dolar vererek Kral Tv ve Kral FM'i aldı. Doğuş ihaleye tek başına katıldı. Doğuş Grubunun Kral Tv ve Kral FM'i eğlence kanalı yapacağı gelen bilgiler arasında.

Açıklamada, verilen teklifin Fon Kurulu onayına sunulacağı ve Kurulun vereceği karar doğrultusunda kesinlik kazanacağı, Kurulun ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık ihalesinin 20 Haziran 2008 Cuma günü aynı adreste yapılacağı aktarıldı.

Verilen bilgiye göre, satışa konu ticari ve iktisadi bütünlük, Kral TV ve Kral FM'nin faaliyetini sürdürebilmesi için yararlı veya gerekli olan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından, 3984 sayılı Kanunun geçici 6. maddesi hükmü kapsamında frekans tahsis ihalesine kadar müktesep hak teşkil etmemek üzere kullandırılan geçici ulusal karasal frekans ve kanal kullanım hakkı, uydu yayın lisansı, kablolu yayın lisansı, marka/marka başvuruları, internet alan adları, vericiler, menkul mallar ile bu mal, hak ve varlıkların feri veya mütemmim cüzü niteliğindeki sözleşmelerden oluşuyor.
Kral TV daha öncede ihlaye çıkmış, ihaleye tek teklifi Çukurova Grubu vermişti. Gerekli rekabet koşulları sağlanmadığı için ihale iptal edilmişti

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious