Kral yanlışlıkla 'Türk' olmuş

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'a işlem yapan memurun bilgisayara geçirirken el alışkanlığı sonucu, yanlışlıkla TC olarak işlediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üsküdar Belediyesi Basın Danışmanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kral Abdullah'ın Sevda Tepesindeki arsasıyla ilgili beyanname verilirken uyruk hanesi bölümünün boş olduğu kaydedildi.
Kabul anında işlemi yapan memur tarafından beyanname bilgisayara geçirilirken, yanlışlıkla el alışkanlığı sonucu TC ibaresi konduğu belirtilen açıklamada, bu konunun tamamen memurun hatası olduğu ve Üsküdar Belediyesinin de bu hatayı kabul ettiği ifade edildi.
Sevda Tepesiyle ilgili orijinal beyannamede, Kral Abdullah'ın ”Üsküdar Kandilli Mahallesi Göksu Caddesinde bulunan ve yüzölçümü 57.470 metrekare olarak görülen arsayı 21.12.1984 tarihinde 345.000.000.000 TL'ye satın aldığı” bilgileri yer aldı.
Arsanın emlak vergisi beyannamesinin kimlik bildirimi kısmında da soyadı hanesinin “Abdulaziz”, ad hanesinin “Abdullah Bin”, mahalle/semt hanesinin “S. Arabistan”, il-ilçe hanesinin de ”Riyad” olarak doldurulduğu bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious