Kraliçe, Cumhurbaşkanı onuruna yemek verdi

Kraliçe, Cumhurbaşkanı onuruna yemek verdi.18345
  • Giriş : 15.05.2008 / 21:15:00
  • Güncelleme : 15.05.2008 / 22:32:09

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eşi Hayrünisa Gül onuruna İngiliz donanmasına ait HMB İllustrious savaş gemisinde verdiği resepsiyon başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Resepsiyona Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünisa Gül yanı sıra siyaset, spor, ekonomi ve basın camiasından çok sayıda isim katıldı.

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Prens Philip, Kabataş Lisesi ve İstanbul Modern Sanat Galerisi'nde yaptıkları ziyaretlerin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünisa Gül onunura, Karaköy Yat Limanı'nde demirleyen İngiliz donanmasına ait HMS İllustrious adlı savaş gemisinde resepsiyon veriyor. Resepsiyona Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünisa Gül, Dışişleri Bakanı Ali Babacan eşi Zeynep Babacan, Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, İstanbul Valisi Muammer Güler, İngiltere Ankara Büyükelçisi Nicholas Baird, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Barbara Hay, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, iş adamları Rahmi Koç, Ahmet Çalık, Cem Hakko, Leyla Alaton, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök ve Başyazarı Oktay Ekşi, Süryani Kadim Cemaati Metropoliti Yusuf Çetin, Topkapı Sarayı Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, Galatasaray Spor Külübü Başkanı Adnan Polat ve çok sayıda davetli katıldı.

Resepsiyon öncesi HMS İllustrious adlı savaş gemisi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Savaş gemisi üzerinde ise bayan ve erkek İngiliz keskin nişancıların bulunması dikkat çekti. Resepsiyonun verileceği savaş gemisinde çok sayıda İngiliz denizci Kraliçe II. Elizabeth ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gelişini hazırda bekledi. Kraliçe II. Elizabeth, eşi Edinburg Dükü Prens Philip ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eşi Hayrünisa Gül'ün gelişi öncesi savaş gemisinin önündeki kırmızı halı sık sık temizlendi. Kraliçe II. Elizabeth'in gelmesiyle kraliyet ailesine ait flama göndere çekilirken, Kraliçe II. Elizabeth ve Cumhurbaşkanı Gül'ün gelişini İngiliz denizciler düdük çalarak selamladı.

Kraliçe II. Elizabeth, eşi Philip ve Cumhurbaşkanı Gül ile eşi Hayrünisa Gül'ün resepsiyonun ardından Karaköy açıklarında bekeyen Savarona yatında akşam yemeği yiyeceği öğrenildi. Kraliçe II. Elizabeth ve eşi Edinburg Dükü Prens Philip'in, saat 21.00 civarlarında İstanbul'dan ayrılarak Ankara'ya gitmesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious