Kraliçe gününde dehşet: 2 ölü 21 yaralı

Kraliçe gününde dehşet: 2 ölü 21 yaralı.11914
  • Giriş : 30.04.2009 / 17:25:00

Hollanda'da 30 Nisan Kraliçe Günü kutlamaları sırasında Apeldoorn kentinde Kraliyet ailesinin de katıldığı törenlerde bir araba hızla kalabalığın arasına daldı. Olayda 2 kişi öldü, 6'sı ağır 21 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kraliçe Beatrix ve Kraliyet ailesi mensuplarını taşıyan üstü açık otobüsün kent merkezinden Loolaan caddesinde eski Kraliyet Sarayına doğru gidişi sırasında, otobüsün geçmesinin hemen ardından, siyah renkli Suzuki Swift marka bir otomobil, kutlamaları seyreden kalabalığın içine dalmıştı.

Otomobilin, Kraliyet ailesini taşıyan otobüsün geçmesinden birkaç saniye sonra kalabalığa çarpması, otobüsün hedef alınmış olabileceği kuşkularına yol açmış, ancak böyle bir amacın olup olmadığının henüz bilinmediği, sürücünün yaralı olarak gözaltına alındığı, sorgulamasının sürdüğü belirtilmişti.

Görgü tanıklarına göre, araç, Kraliyet ailesinin bulunduğu otobüsü hedef almıştı ancak otobüse yetişemeyince hızla yol kenarında Kraliyet ailesinin geçişini seyreden kalabalığın içine girmek zorunda kaldı.

Olayla ilgili ilerleyen saatlerde geniş açıklama yapılması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*