Kraliçe II. Elizabeth Bursa'ya geliyor

Kraliçe II. Elizabeth Bursa'ya geliyor.10722
  • Giriş : 03.05.2008 / 08:54:00

13-16 Mayıs tarihlerinde eşi Edinburg Dükü Prens Philip ile Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunacak olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in Bursa gezisinin 14 Mayıs’ta gerçekleşecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kraliçe II. Elizabeth’in, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) düzenleyeceği ‘Girişim ve Kadın’ konulu Ulusal Girişimcilik Kongresi nedeniyle verilecek öğle yemeği ve moda gösterisine onur konuğu olarak katılacağı belirtildi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, Ulusal Girişimcilik Kongresi’nin konseptinin geçmiş yıllardan farklı olacağını, Bursa’ya gelecek olan İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in programıyla birlikte yürütüleceğini söyledi.

‘Onur konuğumuz olacak’

Sönmez, bu yıl 6’ncısı düzenlenen kongrenin ana temasının ‘Girişim ve Kadın’ olarak tercih edilmesinin sebebinin Türkiye’deki kadın girişiminin ve istihdamının desteklenmesi olduğunu ifade ederek, “Bu yıl kongremizi farklı bir konseptle düzenleyeceğiz. Kraliçe II. Elizabeth onur konuğumuz olacak. Umarız, bu şekilde ülkemizde girişimci ve çalışan kadın sayısının artışını teşvik etmede bizim de katkımız olur” dedi.

Kongre kapsamında, Türkiye İçin Kadın Girişimciliği ve İstihdamı İşbirliği Forumu’nun katkısıyla ‘İş Dünyasında Kadın Olmak’ konulu özel bir oturumun da düzenleneceğini belirten Sönmez, ILO Türkiye Direktörü Gülay Aslantepe tarafından yönetilecek özel oturumda, HEY Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Aynur Bektaş, Coşkunöz Holding Yönetim Kurulu Üyesi Oya Coşkunöz Yöney ve İngiltere’nin başarılı kadın girişimcilerinden Bev Hurley ve Jan Ward konuşmacı olacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious