Kraliçelik hayali gerçekleşti

Kraliçelik hayali gerçekleşti.6590
  • Giriş : 14.06.2007 / 23:06:00

2007 Türkiye Güzeli önceki gün seçildi. 20 yaşında olan üniversite öğrencisi Selen Soyder tacı kaptı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kraliçe gözyaşları içinde "Çocukluk hayalim gerçek oldu" dedi

Miss Turkey 2007 önceki akşam Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. Yarışmanın jüri üyeliğinde Azra Akın, Güneri Civaoğlu, Arzum Onan, Okan Bayülgen, Özcan Sandıkçıoğlu gibi ünlü isimler yer aldı. 22 finalist arasından Selen Soyder birinci, Sinem Sülün ikinci, Feyza Çipa ise üçüncü oldu.

DERECE BEKLEMİYORDUM

Kraliçelik tacını takan 20 yaşındaki Soyder, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde okuyor. Birinci olduğu anonslandığında gözyaşlarını tutamayan güzel, izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı. Magazin ve iş dünyasını bir araya getiren geceden sonra Soyder, basının karşısına çıktı. 2007 Güzeli olduğuna hâlâ inanamadığını söyleyen Soyder, "Derece beklemiyordum, birinciliği ise hiç beklemiyordum. Benim çocukluk hayalimdi. Ben beş yaşından beri bütün güzellik yarışmalarını izliyorum ve bir gün burada yürüyeceğimi hayal ediyordum" dedi.

SANAT OKUYACAK

İskandinav ülkelerinden gelmiş bir havası olduğunu da belirten güzel, bundan sonraki hedefini şöyle açıkladı; "Miss World'de ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Güzel Sanatlar Fakültesi'ne hazırlanıyorum. Okulumu bitirmek istiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious