Kraliçenin katili öğretmen çıktı

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

ABD'de, 1996'da evinin bodrum katında hunharca öldürülmüş olarak bulunan 6 yaşındaki "Çocuk Kraliçe" JonBenet Ramsey cinayetinde sürpriz bir gelişme yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amerikan tarihinin en tartışmalı davalarından biri olarak nitelenen ve ardında pek çok yanıtlanmamış soru bırakarak kapanan dava, Amerikalı eski öğretmen John Mark Karr'ın, Ramsey'in katili olduğu şüphesiyle Tayland'da tutuklanmasıyla değişik bir boyut kazanarak yeniden açıldı.

42 yaşındaki eski öğretmen Karr'ın, Tayland'da da cinsel taciz suçlarından birçok kez gözaltına alındığı tespit edildi. Karr'ın önümüzdeki hafta sonu FBI ajanları eşliğinde ABD'ye getirileceği belirtildi.

Karr, küçük JonBennet ölürken yanında olduğunu kabul etti ancak olayın bir kaza sonucu meydana geldiğini söyleri.

TÜM AİLE ŞÜPHELİYDİ

ABD'de 6 yaşındayken çocuk güzeli seçildikten sonra "Çocuk Kraliçe" olarak anılmaya başlanan JonBenet Ramsey'in öldürülmesinin ardından, anne baba ve ağabeyi de şüpheliler arasında yeraldı.

JonBenet, evlerinin bodrumunda dövülmüş ve boğulmuş olarak bulunmasının ardından, kuşkular zengin bir işadamı olan babası John Ramsey ile eski Virginia güzellik kraliçesi annesi Patsy üzerinde yoğunlaşmıştı.
JonBenet öldürüldüğünde 6 yaşındaydı.

Anne ve babanın çocuklarını öldürdüklerine ilişkin bir ipucu bulunamayınca gözler ağabey Burke'a çevrilmiş, annesinin hiç ilgi göstermediği Burke'ın cinayetten 10 gün önce kızkardeşine golf sopasıyla vurduğu, yanağına da bıçakla bir çizik attığı, kardeşine bisiklet alınan Burke'ın kıskançlıktan kızkardeşini boğarak öldürdüğü teorisi üzerinde durulmuştu.

Davaya bakan mahkeme, 2003 yıldında kanıt yetersizliğinden dolayı kimsenin suçlanamayacağı sonucuna varınca, ardında yanıtsız birçok soru bırakan davada takipsizlik kararı verilmişti. Anne Patsy Ramsey, geçtiğimiz yıl 25 Haziran'da yumurtalık kanseri hastalığından yaşamını yitirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious