Kraliçe' nin balerinleri Aspendos'ta

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

İngiltere Kraliyet Balesi (The Royal Ballet), Manon Balesi'ni sergilemek için Aspendos'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünyanın bir numaralı bale topluluğu olarak kabul edilen İngiltere Kraliyet Balesi, düzenledikleri basın toplantısında, Manon Balesi hakkında bilgi verdi. Toplantıya Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve devlet sanatçısı Meriç Sümen, İngiltere Kraliyet Balesi'nin artistik direktörü Monica Mason ve sanatçıları katıldı.

Toplantıda konuşan Meriç Sümen, Aspendos'a gelecek seyircilerin dünyanın en iyi bale topluluğundan muhteşem bir oyun izleyeceklerini söyledi. Manon Balesi'nin, Apendos'a çok uygun bir bale olduğunu söyleyen Sümen, bundan sonrada mekana uygun oyunlar sergileyeceklerini ifade etti. Sümen, İngiltere Kraliyet Balesi'nin Artistik Direktörü Monica Masonla okul arkadaşı olduğunu ve birçok oyunda oynadıklarını söyledi.

Meriç, "Çok uzun bir aradan sonra yeniden Monica Mason'la birlikte olmak beni çok mutlu etti. Monica'nın çocuklarımız yaşındaki oyuncularla buraya gelip Türk- İngiliz dansçı beraberliği oluşmasının verdiği mutluluğu anlatamam." dedi.

Monica Mason ise Türkiye'de olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Mason, "Cumartesi akşam Aspendos'ta sergileyeceğimiz temsil için sabırsızlanıyorum." diye konuştu.

Türk bale sanatçılarını çok başarılı olduğunu ifade eden Mason, Royel Bale'nin 75. kuruluşu için Londra'da düzenlenen etkinliğe İstanbul ve Ankara'dan sanatçıların katıldığını, sergiledikleri oyunların ve sanatçıların performansının kendisini çok etkilediğini söyledi.

Baş konuk sanatçı Carlos Acosta ise kendisinin değişik stilde bir sanatçı olduğunu bu oyunda hem kendi stilini hem de oyunun kendinden istediğini en iyi şekilde vereceğini söyledi. Balenin İspanyol asıllı baş dansçısı Tamara Rojo ise Türkiye'yi çok sevdiğini ve Türkiye de kendisine benzeyen yüzler gördüğünü bunun da kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious