Kral'ın baklavası Güllüoğlu'ndan

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, Kral Abdullah için yarım ton baklava hazırlandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kral için, nadir dolma, saray sarması, cevizli ve fıstıklı baklava ile şeker hastaları için "diyabek" baklavası hazırladıklarını belirten Güllü, izin verilmesi halinde Kral Abdullah'a kendisinin baklava ikram etmek istediğini ifade etti.
Karaköy Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Güllü, Karaköy'deki imalathanelerinde Kral Abdullah için hazırlanan baklavaların hamurunu açtı. Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nden gelen sipariş üzerine hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Nadir Güllü, fazla mesai yaparak baklavayı yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Güllü, "Ciddi anlamda bizden alışveriş yapacaklarını söylediler. Hazırlıklı olun dediler. Onun için gerekli hazırlıkları yaptık. Gelen talepleri karşılamak üzere çalışıyoruz. Siparişleri Türkiye'nin adına yakışır bir şekilde hazırlayacağız." dedi.

60 yılda Karaköy'den Suudi Arabistan'a baklava köprüsü kurduklarını kaydeden Güllü, "60 yıldır Karaköy'deyiz. Elçilikler bizden çok alışveriş yaptı. Bizden en çok da Suudi Arabistan elçiliği alışveriş yaptı. Bundan 35 yıl önce Suudi Arabistan Petrol Bakanı bizim en iyi müşterilerimizdendi. Krallık ailesinin yakın akrabaları bizim müşterimiz oldu. Daha sonra kraliyet sarayında baklava servisi yaptık." dedi.

Ençok saray sarması, nadir dolma, cevizli ve fıstıklı baklava ile şeker hastaları için "diyabek" baklavası hazırladıklarını söyleyen Güllü, "100 kilo diyabek, 500 kilo da baklava istendi. Kilosunu 17 ile 20 YTL. Bizde tek fiyat geçerlidir. Krala da vatandaşa da tek fiyattır. Biz tüccar değil sanatkarız." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious