Kral'ın hiç görülmemiş fotoğrafları

Kral'ın hiç görülmemiş fotoğrafları.13953
  • Giriş : 10.04.2008 / 20:14:00

Efsanevi rock kralı Elvis Presley'in New York'taki Madison Square Garden'ı sallarken çekilmiş, ancak bugüne kadar hiç görülmemiş resimleri ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şarkıcının mirasını gözeten Elvis Presley Enterprises adlı firma tarafından yapılan açıklamaya göre, resimler, ünlü Madison Square Garden'ın fotoğrafçısı George Kalinsky tarafından 1972'de çekildi.

Kalinsky'nin bu resimleri, "New York'taki Muhteşem Anlar" adlı ilan şirketinin kampanyası üzerinde çalışırken bulduğu ve bu resimlerden birini bu kampanya kapsamında ünlü Times Square'deki (Times Meydanı) Virgin mağazasının üzerindeki panoda gösterime sunduğu kaydedildi.

Şirketten aldığı izinle Elvis'in bu resmini kullanan Kalinsky, kralın, 1972 Garden konserinin ikinci gününde çekilmiş, ancak hiç kullanılmamış yaklaşık 40 resmini daha ortaya çıkardı.

Bu yeni resimlerin, Elvis'in meşhur sahne tulumlarının sergileneceği anı gününde Graceland'de gösterime sunulacağı bildirildi.

Muhammed Ali, Frank Sinatra, Luciano Pavarotti gibi tanınmış simaların ünlü fotoğrafçısı Kalinsky ise o dönemde Elvis'in bu kadar iyi görüntülerini çektiğini fark edememiş olmasından yakındı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious