Kraliyet ailesine saldırı: 5 ölü

Kraliyet ailesine saldırı: 5 ölü.11914
  • Giriş : 01.05.2009 / 11:01:00

Hollanda'da kraliyet ailesine yapılan saldırıda ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hollanda'da kraliyet ailesine yapılan saldırıda ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Hollanda'da, Kraliçe Günü kutlamaları sırasında kraliyet ailesine taşıyan otobüse bir otomobille saldırı girişiminde bulunması sonucu ölenlerin sayısı 5'e yükseldi.

Apeldoorn Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kentte bugün bir otomobilin hızla kalabalığın arasına girerek kraliyet ailesine taşıyan otobüse saldırı girişiminde bulunmasından sonra ağır yaralananlardan 1 kişinin daha tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği bildirildi.

Saldırıda, 5'i ağır 13 kişinin yaralandığı kaydedilmişti.

Hollanda'da her yıl 30 Nisan günü geleneksel olarak kutlanan Kraliçe Günü'nde, Kraliçe Beatrix'in ailesi ve yakınları, bu yılki törenlere Apeldoorn kentinde katılmışlardı. Aileyi taşıyan üstü açık otobüs, öğle saatlerinde kent içinden eski kraliyet sarayına doğru halkı selamlayarak ilerlerken, bir otomobil hızla kalabalığı geçerek otobüse yönelmiş, ancak ulaşamadan yol kenarındaki anıta çarparak durabilmişti.

Saldırıyı düzenleyen 38 yaşındaki zanlı, ağır yaralı olarak tedavi altına alınmış, resmi açıklamada da saldırının doğrudan kraliyet ailesini hedef aldığı bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*