Kredi borcu için böbreğini satıyor

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yaşayan 3 çocuk babası Baki Güçlü, 30 bin YTL'yi aşan kredi borçlarını ödeyebilmek için karaciğerini ve böbreğini satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maddi sıkıntı nedeniyle psiklojik bunalıma girdiğini anlatan 39 yaşındaki Baki Güçlü, "17 yıllık devlet memuruyum Çay İlçesi Nüfus Müdürlüğü'nde 7 yıldır görev yapıyorum. İki yıl önce girdiğim maddi sıkıntılardan dolayı babadan kalma evimi ipotek ederek Ziraat Bankası Çay Şubesinden 12 bin YTL ve Vakıf Bank Şubesinden 4 bin YTL kredi çekerek geçici de olsa sıkıntılarımı giderdim. Fakat aldığım memur maaşı ile kredi taksitlerini ödeyemediğimden ana paraya eklenen faiz oranları ile borcum giderek büyüdü. Devlet memuru olarak aldığım 800 YTL maaş ile borcumu ödeyemediğimden zaman zaman intihar etmeyi bile düşündüm. Ailem perişan oldu." dedi.

Borcunu ödemek için çaba sarf ettikçe borç batağına battığını ifade eden Güçlü, aldığı maaşın 730 YTL'sinin bankalar tarafından kesildiği için evini geçindirmekte güçlük çekiyor. Kendisi gibi diğer insanları da kapsayan bir düzenleme yapılması konusunda devlet büyüklerinden yardım eli uzatılmasını beklediklerini vurgulayan Baki Güçlü, borçlarını ödeyebilme umudu kalmadığı için organlarını satmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious