Kredi borcu için cinayet işlediler

Kredi borcu için cinayet işlediler.10915
  • Giriş : 24.09.2008 / 18:49:00

Sakarya'da aldıkları otomobil kredisini ödeyemeyen çift, komşularını öldürdü. Cinayet kısa sürede çözüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde, evinde öldürülmüş bulunan kadının katil zanlısı olduğu öne sürülen 21 yaşındaki kadın ile eşi, adliyeye sevk edildi. Öldürülen kadının arkadaşı olan zanlının, eşinin otomobil kredisi borcunu ödemek için cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi Sakarya Caddesi'ndeki evinde başına sert bir cisimle vurulduktan sonra boğularak öldürülen Hülya Durmuş'un (40) telefon kayıtlarını incelemeye aldı. Yüksel köyünde yaşayan Sevcan A'nın (21) olay günü eve geldiğini belirleyen ekipler, Sevcan A. ile eşi Selçuk A'yı (25) gözaltına aldı.

Sevcan A'nın, cinayeti kendisinin işlediğini, banka kredisi ile aldıkları otomobilin borcunu ödemek için Hülya Durmuş'tan borç istemek amacıyla eve geldiğini ve çıkan tartışmada başına sert bir cisimle vurduktan sonra boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Olay sonrasında Durmuş'un kolundan çalınan 10 adet bileziğin Sakarya'da üç ayrı kuyumcuya satıldığını belirleyen ekipler, bilezikleri muhafaza altına aldı. Evden çalınan paranın bir kısmı da zanlının evinin yakınındaki bir çalılıkta bulundu.

Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından çevik kuvvet ekiplerinin aldığı önlem altında Akyazı Adliyesi'ne sevk edildi.

Hülya Durmuş, 22 Eylülde okuldan dönen oğlu Emre Durmuş (17) tarafından evin banyosunda ölü bulunmuş, Durmuş'un kolundaki 10 adet bilezik ile çantasındaki 6 bin 750 YTL'nin de çalındığı belirlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*