Kredi kartı aidatına büyük tepki

Kredi kartı aidatına büyük tepki .13493
  • Giriş : 27.09.2007 / 06:26:00
  • Güncelleme : 26.09.2007 / 23:58:11

Türk Eğitim- Sen Nevşehir Şube Başkanı, 4 günde 125 bin mail aldıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başkan Mustafa Uğur, şube olarak Türkiye genelinde başlattıkları kampanya sayesinde, bankalara kredi kartı aidatı ödeyen yüzlerce kişinin ödedikleri aidatları geri aldıklarını duyurdu.

Uğur, gönderilen mailler, fakslar ve açılan telefonlara cevap vermekte zorlandıklarını belirten Uğur, bankaların her yıl düzenli olarak müşterilerden yıllık kart kullanım ücreti adı altında aldıkları kart aidatlarının yasal olmadığını belirterek, vatandaşlardan bankalara kredi kartı aidatı ödemesi yapmamalarını, yapanların da ödedikleri aidatın iadesi için Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurmalarını istedi. Uğur, şunları söyledi:

“Kredi kartı aidatlarına son vermek için şube olarak başlattığımız girişimler sonucunda her türlü belgeler, dava dosyaları hazırlandı ve Nevşehir’deki tüketicilere sunuldu. Tüketici Hakem Heyetleri ve mahkemelerde tıkanma noktasına varan başvurular oluyor. Bu duruma çözüm bulunması kaçınılmaz hale gelmiştir. Yasal düzenlemenin yapılması gerektiğini düşünüyorum, Zaten konu BDDK’nın gündeminde. Çıkacak kararı bekliyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious