Kredi kartı borcu 24 ayda ödensin

Kredi kartı borcu 24 ayda ödensin.20241
  • Giriş : 23.12.2008 / 09:29:00
  • Güncelleme : 23.12.2008 / 09:45:40

Başlatılan bir imza kampanyasıyla borçların 24 aya yayılması isteniyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tüketiciler Birliği tarafından kredi kartları borçlarının taksitle ödenmesi için "Taksitle ölmeyelim, taksitle ödeyelim" imza kampanyası başlatıldı. Kampanya Türkiye'nin 11 noktasında devam ediyor.

BORÇ 24 AYA BÖLÜNSÜN

Tüketiciler Birliği üyesi 15 kişi, Galatasaray Meydanı'nda toplandı. Grup adına bir açıklama yapan Tüketiciler Birliği Başkanı Nazım Kaya, şu an 15 milyon civarında yurttaşımızın cebinde 43 milyon kredi kartı bulunduğunu belirterek "Ancak Kasım 2008 itibariyle tüketicinin kredi kartı borcu 122 milyar YTL'ye ulaşmıştır. Ekonomik krize karşı siyasi iktidar bazı önlemler açıkladı. Fakat bunlar arasında kredi kartı bulunmamaktadır. Bu yüzden bizde kredi kartı borçlarının taksitle ödenmesi için "taksitle ölmeyelim, taksitle ödeyelim" başlıklı bir imza kampanyasını Türkiye'nin 11 noktasında bugün başlatıyoruz. Bu imzalar daha sonra TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Nazım Ekren'e iletilecek. Taksitle ödemenin bir an önce hayata geçmesini istiyoruz. Borçların 24 aya bölünmesini istiyoruz" dedi.

TAKSİTLE ÖLMEYELİM

Daha sonra basın açıklamasının ardından kredi kartı borçlarının insanlarda yarattığı etkinin anlatılması için bir çeşit idam aracı olan giyotin kullanıldı. Temsili giyotine bıçak yerine kredi kartı yerleştiren Tüketiciler Birliği üyeleri, "İşte bu kredi kartı da vatandaşı bir giyotine koymuş gibi öldürüyor" dedi.

Açıklamanın ardından Tüketiciler Birliği üyeleri "Taksitle ölmeyelim, taksitle ödeyelim" imza kampanyasını başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*